מסלולי טבע קלים בשילוב אתרי ענין ומפגשים עם אנשים מענינים

מסלולים המיועדים לקהל הרחב עם דרגת הליכה קלה  אך מאפשרת להנות מחוויה נהדרת של טבע. ומשלבת גם אתרי ענין באיזור , התוכנית מותאמת גם לפי תחומי העניין של הקבוצה

 

טיול לדוגמא
ביקור במנזר לטרון  - המנזר הבנדיקטי , משם הליכה של כ2.5 ק"מ לנווה שלום , דרך מבצר לטרון  ויער האורנים היפה , לנווה שלום נכנס דרך יער המצילים לדומיה ונספר את סיפור הייישוב המיוחד . לאחר ביקור ושיחה עם נזירה מקהילת בית האושר . בסיום נרים כוסית יין לחיים ביקב מוני.

 
 
 
 

טיולי טבע

ארצנו התברכה במגוון רחב של נופים מדהימים , שפע של צמחיה ובע"ח. כל יציאה למסלול של טבע היא חגיגה . וכמו שד"ר סוס כתב :" כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים"  ודרך טיולי הטבע ניתן להכיר גם את ההיסטוריה , והארכיאולוגיה של א"י . 

עצם היותה של הארץ  ארץ מעבר בין שתי תרביות גדולות , יבשות רחוקות, היא מפגש אקלימי , אקולוגי , בוטני וזואולוגי, תרבותי ודתי. ולכן כל יציאה לטיול מפגישה אותנו עם חוויות מרתקות.

שביל ישראל

שביל ישראל הוא נתיב הליכה של כ- 1030 ק"מ שנמשך לאורך כל מדינת ישראל. הוא מתחיל בבית אוסישקין שבקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת, על חוף מפרץ אילת. הוא משלב בתוכו נופים שונים, אזורי אקלים מים תיכוני עד מדבר קיצון , תרביום עדות ודתות שונות....

מ2015 אני מדריכה מקטעים שונים בשביל תוך שילוב של הכרות האנשים והתרביות המרתקות  שלאורכו. כל מקטע מלווה בדרכות עומק במגוון תחומים. 


מקטע לדוגמא
מקסריה לבית חנניה. אורך כ-8 ק"מ. משלב הסטוריה של העיר העתיקה קסריה, סיור לאורך הים ודילמות אקולוגיות (אסדת הגז , צבי הים,), הליכה לאורך אמות המים  - פרוייקט הנדסי מרשים מלפני 2000 שנה, ולסיום אירוח והכרות עם תושבי ג'יסר א- זאקרא.

שביל הגולן

שביל הגולן הא נתיב הליכה באורך של כ- 130 ק"מ. השביל מחבר בין הר החרמון בצפון ובין מעיין עין עקוב בדרום. רובו עובר בחלק המזרחי של רמת הגולן, לאורך המסלול אני משלבת הדרכות טבע גאולוגיה הסטוריה ואקטואליה. 


מקטע לדוגמא
מעין זין להר החרמונית.  אורך המסלול כ14 ק"מ . המסלול משלב את הר בנטל  - אחד מתילי הגעש של רמת הגולן, ממנו תצפית על קונטרה וסוריה שבה אני מעבירה גם הדרכת אקטואליה (יחסי ישראל סוריה איראן לבנון)  בהמשך עוברים ליד מאגרי המים שנראים כמו אגמים מרהיבים, ומסיימים באנדרטת עמק הבכא וסיפור מלחמת יום כיפור ברמת הגולן.

טיולי מיטבי לכת

טיולי מיטיבי לכת מיועדים למטיילים ומטיילות בגילאי 16+, בעלי כושר הליכה ללא בעיות בריאותיות. מסלולי טיול למיטיבי לכת כוללים קטעי אתגר, עליות ומורדות העוברים בנופיה המרהיבים של ארצינו. הטיולים משולבים בהדרכות עומק בכל הקשור למבנה הטופוגרפי של ארץ ישראל, להיסטוריה שלה ולמנהגים ולתרבויות של העמים והעדות המאכלסים אותה.

טיול לדוגמא
נחל פרס , מקטע מרהיב של 6 ק"מ מגבי פרס לצומת הערבה .המסלול משלב הכרות עם תנאי המדבר והתמודדות של צמחים ובעלי חיים. , תצפית מרשימה על השבר הסורי אפריקאי.

0545290025

©2020 by Anat Amram